Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Odstoupení od kupní smlouvy

Nový občanský zákoník a odstoupení od kupní smlouvy. Základní předpoklady pro oprávnění spotřebitele odstoupit od kupní smlouvy bez uvedení důvodu zůstávají nezměněny, musí se jednat o smlouvu uzavřenou na dálku (kupříkladu prostřednictvím internetu či telefonu) mezi podnikatelem a spotřebitelem.

         Odstoupení od kupní smlouvy

(§2001 NOZ)

 

 

V Hradci dne ……….

 

 

Koulemoasdre s.r.o.

k rukám jednatele

sídlo:

IČO: …….…………

 

 

Odstoupení od smlouvy kupní dle ust. § 2001 občanského zákoníku

 

 

Vážení,

 

ve věci výše uvedené předně konstatuji, že dne ………. 2015 jsme spolu uzavřeli smlouvu kupní, jejímž předmětem byl Váš závazek jakožto prodávajícího dodat mi následující zboží: ………………….

 

V článku VI. smlouvy již výše citované byla sjednána možnost od smlouvy odstoupit, a to tehdy, pokud bude prodávající v prodlení s dodáním zboží delším než 10 kalendářních dnů. K Vašemu prodlení prokazatelně došlo a k dnešnímu dni činí již dokonce 15 kalendářních dnů.

 

Od smlouvy výše citované tedy odstupuji s tím, že závazky se ruší ex tunc (od počátku).

 

 

V úctě

 

 

Pavel Loudek